DÁRKOVÉ KARTY

Vyrobíme dárkové karty podle vašich představ

Dárkové karty dostupné v místech prodeje produktů a služeb se těší rostoucí popularitě, zejména v období před dovolenou. Na trhu se zvyšuje popularita dárkových karet díky flexibilní možnosti výběru správného dárku. Dárková karta je obvykle karta s vytištěnou peněžní hodnotou, kterou lze zaplatit v obchodě nebo v servisním středisku namísto bankovky. Rozsah částek i místo, kde můžeme karty vytvářet, jsou nastaveny vydavatelem karty. Další hodnotou uvedenou na dárkové kartě může být služba, např. Zvláštní péče v kosmetickém salonu.

Výhody zavedení dárkových karet

Plus pro nerozhodnuté zákazníky je jednodušší dát dárkovou kartu tak, aby si příjemce vybral pro sebe ten nejlepší dárek. 

V případě vrácení produktu může být vrácení uskutečněno pouze na dárkové kartě, aby zákazník mohl znovu nakupovat.

Pokud uplynula doba platnosti dárkové karty a zákazník plně nevyužívá (nebo částečně) hodnotu, za kterou si kartu zakoupil, pak je tato částka pro obchod.

Dárkové karty jsou užitečné pro soutěže, ve kterých cena povede zákazníka k návštěvě obchodu.

Dárková karta může obsahovat různé prvky. Nejčastěji jde o magnetický proužek, čárový kód nebo reliéfní číslo. Použití některých dalších možností může vyžadovat použití dalších zařízení: počítače, čtečky, tiskárny. 

DÁRKOVÁ KARTA S ČÁROVÝM KÓDEM / ČÍSLOVÁNÍM

Čárový kód je nejjednodušší způsob, jak kódovat informace na kartě. Informace jsou zakódovány ve formě černých čar s různou tloušťkou. Informace obsažené v kódu se čte pomocí skeneru / čtečky.

Nejběžnější čárové kódy jsou:

kód 128

kód 39

EAN-13

EAN-8

ITF 2z5

V případě náhodného číslování pošlete prosím všechny čísla v tabulce do jednoho sloupce. Můžeme generovat libovolný počet náhodných kódů se zárukou, že se nebude opakovat. Znaky použité v kódu mohou být libovolné: čísla, písmena (malá, velká) a další znaky (# $ ^ % @ *).

DÁRKOVÁ KARTA S MAGNETICKÝM PRUHEM

Magnetické karty jsou jedním z nejlevnějších způsobů, jak ušetřit informace. Čtečka magnetických karet umožňuje číst obsah záznamu. Umístění a parametry pásu jsou definovány v ISO 7811.

V současné době se pro magnetické karty používají dva typy pásů:

LoCo (nízká koercitivita)

nízká koercitivita pásu - cca 300 Oe (Oersted)

HiCo (vysoká koercitivita)

vysoký koercitivní koeficient pásu - až 4 000 Oe (Oersted)

Magnetický pás je páska, na které lze kódovat informace. Magnetický proužek se čte protažením karty čtečkou. Magnetický proužek umožňuje opakované nahrávání a čtení informací v digitální podobě. Psaní a čtení dat z karty umožňuje jejich efektivní fungování v systémech automatické identifikace, řízení přístupu, záznamu času, bezúdržbových systémů a mnoho dalších. Magnetický proužek HiCo je nejoblíbenější proužek díky vyšší odolnosti vůči demagnetizaci. Karty magnetického proužku LoCo jsou velmi náchylné k demagnetizaci a ztrátě dat.